Find us on Facebook

Leadership History

 

1959-62            Fred Jones                    Texas City
1963-65            Leonard Patillo               Houston
1966-67            Tom Purdy                    Galveston
1968                 Roger Westrup              Bellaire
1969                 Cliff Terrell                    Rosenberg
1970                 Hollis McGinnis               Alvin
1971                 Les Box                        Texas City
1972                 Carroll Davidson             Pasadena
1973                 Art Spencer                    Port Arthur
1974                 Webb Sharpe                Clear Lake Area
1975                 Bill Jones                      Houston
1976                 Diane Holland                Tomball Area
1977                 Walter Jackson              Conroe
1978                 Jerry Eversole                Humble Area
1979                 David Ross                   Clear Lake Area
1980                 Terry Burns                   Orange
1981                 Lillian Gunderlach          La Porte/Bayshore
1982                 Lee Tucker                   Houston
1983                 Tracey Wheeler             Baytown
1984                 Tony Ber                      Houston Northwest
1985                 Linda Fuller                   Port Neches
1986                 Claudette Alderman       Clear Lake Area
1987                 John Zemanek              La Porte
1988                 Weldon Zgarba             Angleton
1989                 Kevin Brady                  South Montgomery County Woodlands
1990                 Jack Hodson                 Fort Bend County
1991                 John Tirado                  Deer Park
1992                 Jimmy Hayley                Texas City/La Marque
1993                 Billie Jones                   Wharton
1994                 Bill McCoy                     Pasadena
1995                 John Tindel                   Galveston
1996                 Richard Knapik               Bay City
1997                 Sandra Shaw                 Brazosport
1998                 Colleen Hicks                 La Porte/Bayshore
1999                 Bruce Hillegeist              Tomball Area
2000                 Rikki Wheeler                 Baytown
2001                 Jo Ann Armstrong           North Galveston County
2002                 Jenny Scoggins-Senter   Texas City/La Marque
2003                 Sherry Trainer                Pasadena         
2004                 Sharon McLean              Deer Park
2005                 Debbie Thomas             League City
2006                 Bill McCoy                     Pasadena
2007                 Andy Dill                       Community of EMC
2008                 Beth Journeay               Greater Angleton
2009                 Missy Malechek             West Chambers County
2010                 Connie Ellies                 Alvin-Manvel
2011                 Fay Picard                    Santa Fe
2012                 Page Michel                  Brenham/Washington County
2013                 Cindy Harreld                Clear Lake Area
2014                 Tim Culp                      Deer Park
2015                 Johanna Williams          Alvin-Manvel